All American Saddle Club Aug. 25 Horse Show results

All American Saddle Club
Farm Forum

• Show date: August 25, 2019, Webster, S.D.

• Judge: BJ Peterson

Beginner Showmanship

1. Ella Mundt

2. Carlee Wik

3. Helen Kretzschnar

4. Fidelia Rasmussen

5. Tre Four Horns

Jr. Jr. Showmanship

1. Hailey Pauli

2. Gage Wik

3. Kennadee Wagner

4. Rayven Dutenhoffer

5. Lily Mundt

6. Destiny Four Horns

Jr. Showmanship

1. Blake Pauli

2. T.J. Wiedebush

Sr. Showmanship

1. Elizabeth Wanous

2. Danielle Vig

Beginner Leadline

1. Ella Mundt

2. Carlee Wik

3. Logan Wik

4. Joseph Dutenhoffer

5. Lavinia Rasmussen

Jr. Jr. Stockseat

1. Gage Wik

2. Lily Mundt

3. Rayven Dutenhoffer

4. Hailey Pauli

5. Kennadee Wagner

6. Tallie Czmowski

Jr. Stockseat

1. Blake Pauli

2. T.J. Wiedebush

Sr. Stockseat

1. Danielle Vig

2. Elizabeth Wanous

Open Western Pleasure

1. Elizabeth Wanous

2. Lily Mundt

3. Gage Wik

4. T.J. Wiedebush

5. Carlee Wik

6. Kennadee Wagner

Open Egg and Spoon (13 & Under)

1. Blake Pauli

2. Gage Wik

3. Rayven Dutenhoffer

4. Sierra Boyd

5. Destiny Four Horns

Open Egg and Spoon (14 & Up)

1. Ann Mundt

2. Elizabeth Wanous

3. Rachel Boyd

Beginner Keyhole

1. John Sandal

2. Tre Four Horns

3. Reo Lammers

4. Ella Mundt

5. Helen Kretzschnar

6. Jack Sandal

Jr. Jr. Keyhole

1. Rayven Dutenhoffer

2. Gage Wik

3. Destiny Four Horns

4. Ace Lammers

5. Jorja Nelson

6. Hailey Pauli

Jr. Keyhole

1. Sage Sippel

2. Blake Pauli

3. T.J. Wiedebush

4. Jimmie Gulbraa

5. Patrick Decker

6. Sierra Boyd

Sr. Keyhole

1. Ann Mundt

2. Rachel Boyd

3. Elizabeth Wanous

4. Danielle Vig

Beginner Ball Race

1. Reo Lammers

2. Tre Four Horns

3. John Sandal

4. Carlee Wik

5. Joseph Dutenhoffer

6. Zed Obermeier

Jr. Jr. Ball Race

1. Gage Wik

2. Ace Lammers

3. Kaylee Carlson

4. Rayven Dutenhoffer

5. Gracie Decker

6. Tallie Czmowski

Jr. Ball Race

1. T.J. Wiedebush

2. Patrick Decker

3. Trace Shoemaker

4. Jaelyn Nelson

Sr. Ball Race

1. Rachel Boyd

2. Danielle Vig

3. Elizabeth Wanous

Beginner Mini Barrels

1. Carlee Wik

2. Tre Four Horns

3. Zed Obermeier

4. John Sandal

5. Helen Kretschamer

6. Kennlee Berger

Jr. Jr. Barrels

1. Gage Wik

2. Jorja Nelson

3. Destiny Four Horns

4. Ace Lammers

5. Rayven Dutenhoffer

6. Bryn Sippel

Jr. Barrels

1. Sage Sippel

2. Sierra Boyd

3. Blake Pauli

4. T.J. Wiedebush

5. Cora Caulfield

6. Jimmie Gulbraa

Sr. Barrels

1. Rachel Boyd

2. Harlie Gulbraa

3. Ann Mundt

4. Elizabeth Wanous

5. Danielle Vig

Open 2-Horse Ribbon Race

1. Chad and Ace Lammers

2. Sierra and Rachel Boyd

3. Destiny Four Horns and Danielle Vig

4. Lily Mundt and Kaylee Carlson

5. Patrick and Gracie Decker

6. Randy and Kayla Czmowski

Open Rescue Race

1. Chad and Ace Lammers

2. Shawn and Gage Wik

3. Destiny and Trey Four Horns

4. Ann and Lily Mundt

5. Jennifer and Kaylee Carlson

6. Patrick and Gracie Decker

Beginner Mini Poles

1. Tre Four Horns

2. Carlee Wik

3. Reo Lammers

4. Kennlee Berger

5. Colton Berger

6. Joseph Dutenhoffer

Jr. Jr. Poles

1. Rayven Dutenhoffer

2. Gage Wik

3. Ace Lammers

4. Kaylee Carlson

5. Hailey Pauli

6. Lily Mundt

Jr. Poles

1. Sage Sippel

2. Blake Pauli

3. Sierra Boyd

4. T.J. Wiedebush

5. Jimmie Gulbraa

6. Cora Caulfield

Sr. Poles

1. Harlie Gulbraa

2. Rachel Boyd

3. Ann Mundt

4. Elizabeth Wanous

Open Goat Ribbon Pulling

1. Jorja Nelson

2. Ace Lammers

3. Carlee Wik.

4. Reo Lammers

5. Ivy Nelson

6. Zed Obermeier

Open Goat Tying

1. Sierra Boyd

2. Gage Wik

3. Patrick Decker

4. T.J. Wiedebush

5. Kennadee Wagner

Open Breakaway Roping (Intermediate)

1. Sage Sippel

The next show will be Sept. 15. For more information: 605-880-5522.